• Пошук
  • UA RU

Грузія вирішила побудувати своє перше сховище газу

Почати будівництво підземного сховища газу планується в першій половині 2018 года

Почати будівництво підземного сховища газу планується в першій половині 2018 года

Грузія оголосила міжнародний тендер на будівництво першого на території країни підземного сховища газу (ПСГ).

Так, Грузинська нафтова і газова корпорація (GOGC) оголосила відкритий міжнародний тендер на будівництво і введення в експлуатацію першого на території країни ПСГ.

Як говориться в повідомленні GOGC, будівництво ПСГ планується поблизу Тбілісі на південному зводі колишнього Самгорського нафтового родовища (Східна Грузія), передає Інтерфакс-Україна.

За даними корпорації, почати будівництво підземного сховища газу планується в першій половині 2018 року, а завершити - до 2021 року, коли обсяги газу, що поставляється Грузії з азербайджанського родовища Шах-Деніз, будуть значно збільшені.

Всі пов'язані з цим роботи (включаючи закупівлю послуг та товарів) будуть здійснюватися відповідно до правил закупівель міжнародних фінансових інститутів, які частково фінансують даний проект.


Грузія - єдина країна в регіоні, яка не має газосховища. Плани будівництва ПСГ, над якими працювали грузинські та іноземні фахівці, виношувалися з початку 1990-х років.

Грузія, яка щорічно споживає понад 2 млрд кубометрів природного газу, майже повністю залежить від його імпорту. Основним постачальником газу в республіку є Азербайджан.


Раніше повідомлялося, що Україна збільшила запаси в ПСГ на 52% - до 12,3 млрд куб. м газу з початку сезону закачування.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів